Szukam

Co jakiś czas otrzymuje maila z pytaniem i prośbą o pomoc w poszukiwaniu krewnych. Niestety, w wielu przypadkach nie potrafię pomóc, dysponując jedynie szczątkowymi  informacjami o dawnych mieszkańcach (szczególnie Borysławki).

Jeśli poszukujecie rodzin, swoich korzeni - zamieście w komentarzu opis kogo szukacie. Im więcej nazwisk, dat i szczegółów - tym większa szansa, że ktoś z czytelników bloga będzie umiał coś doradzić.

Być może ktoś w Waszych krewnych również szuka....

Pamietajcie! -  o dopisaniu swojego maila - inaczej kontakt z Wami będzie niemożliwy.

Warto zajrzeć:
Mieszkańcy Borysławki  - Rodzina Dołyk (Dolik)
Mieszkańcy Borysławki - Marta Dolyk (Dolik)
12 komentarzy:

 1. Poszukuję informacji o rodzinie Kaczmar. Mój dziadek Józef Kaczmar wychował się w Rybotyczach, syn Pauliny i Jana Kaczmar - karolina_kaczmar@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moj pradziadek Michal Kaczmar (ur. 1872 – 1962) mial brata Jan Kaczmar. Jan Kaczmar mial dzieci, ale ile ich mial i ich imion nie znam. Wiem tylko ze Jan Kaczmar mieszkal na Kopysnie i wyjechal ze swoja najblisza rodzina na wschod w 1945 roku w czasie przesiedlen.
   Kaczmar to bylo w miare popularne ukrainskie nazwisko w okolicach Rybotycz. Osobiscie, nigdy nie slyszalem o rodzinie Kaczmar mieszkajacych przed wojna w samych Rybotyczach. Moj pradziadek mieszkal na Kopysnie do roku 1945 a potem mieszkal w Rybotyczach. Co najmniej 3-4 rodziny Kaczmar (nie spokrewnieni) mieszkaly na Kopysnie do roku 1945 (Kopysno jest ~ 3 km na polnoc od Rybotycz). Wiem tez ze byla jeszcze jakas rodzina Kaczmar miszkajaca na Gruszowie.
   Moze tutaj znajdzie pani wiecej informacji: http://kopysno.republika.pl/kontakt.html
   Slyszalem takze ze Mariusz Lech Jesionowski (ze Slupska) szukal za rodzina Kaczmar. Jego matka byla z domu Kaczmar. Ta rodzina Kaczmar tez mieszkala na Kopysnie ale o ile wiem nie byli spokrewnieni z moim pradziadkiem. Jego e-mail jest: marcop17@wp.pl

   Usuń
  2. Mój pradziadek Jan Kaczmar 1900-1950 mieszkał w Kopyśnie został wysiedlony na zachód w okolice Sztumu jego żona to Maria z domu Łoś miał trzech braci i chyba jednym z nich byłten z Gruszowej ale niestety nie wiem czy chodzi o tych Kaczmarów.Mój Jan Kaczmar był synem Andrzeja i Anny Krupa.Tyle wiem a chciałabym dowiedzieć się więcej mój mail stormowscy@op.pl

   Usuń
 2. I'm working on a family tree and interested in information regarding the following family names:

  Zawadzak
  Dolyk
  Trus
  Radowanski
  Kaczmarek
  Nowosułek
  Bachowski

  I believe all of them are tied to Rybotycze at one point or another and in one way or another I'm related to them. If you can help, please email me at karolinamariamaria@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I can contact with you.. My grandfather from Boryslawka..

   Usuń
 3. Z przykrością zawiadamiam,

  iż 10 lutego 2016 roku Odszedł od nas w wieku ponad 90. lat dawny mieszkaniec wsi Kopysno
  - Iwan (Jan) Krupa ,,Siwak"(31.03.1926-10.05.2016), syn Zofii i Piotra, ur. w Kopysnie k. Rybotycz,
  a zamieszkały dotychczas w mieście Buczacz w woj. tarnopolskim na Ukrainie, autor wydanej w języku ukraińskim w Buczaczu w 2010 r. książki pt. ,,Kopysno" (przetłumaczonej przeze mnie na j. polski w listopadzie 2013 r. w Słupsku).
  O śmierci swego ojca Iwana Krupy – poinformował mnie w dniu wczorajszym jego syn - Rusłan Krupa.
  Oddaję część pamięci, poznanemu przeze mnie w 2013 r. Iwanowi Krupie, temu zwykłemu dla wielu człowiekowi, a zarazem wielkiemu dla mnie - poprzez swą życiową podróż i dokonania oraz dawanie świadectwa o rodzie Krupów i wsi Kopysno.
  Hylę czoła nad losem naszego Brata Iwana w jego drodze do Pana.

  Mariusz Lech Jesionowski ze Słupska, A.D. 11 maja 2016


  Ми з жалем повідомляємо вам,

  10 лютого 2016, що залишив нас у віці старше 90 років житель села Koпиcнo:
  - Іван (Іоанн) Крупа ,,Ciвak"(31.03.1926-10.05.2016), син Софіi і Петрa, народився в селі Koпиcнo до Риботичі,
  і жив досі в Бучачі в провінції Тернопіль, Україна, автор книги ,,Koпиcнo” на української мови в Бучачi у 2010 році (в перекладі мною на польську мову в листопаді 2013р. в Cлупську).
  Про смертi свого батька, Івана Крупа - сказав мені вчора його син - Руслан Крупа.
  Я даю деяку пам'ять пізнанoмy c мною в 2013 р. Іванy Крупа, тому для багатьох - звичайнa людинa, а також відмінно підходить для мене - через його життєвому шляху і досягнення, і свідчання o племеніx Крупа і селe Koпиcнo.
  Я вітаю і вітати долю нашого брата Івана на шляху до Господа.

  Маріуш Лех Eciнoвcкi від Слупськa, Р.Х. 11 травня 2016


  We regret to inform you,

  February 10, 2016 that he left us over the age of 90. years old resident of the village Kopysno
  - Ivan (John) Krupa ,,Ciwak" (31.03.26-10.05.16), son of Peter and Sophia, b. In Kopysno k. Rybotycze,
  and living so far in Buchach in the province Ternopil, Ukraine, author of the Ukrainian language in Buczacz in 2010. of the book ,, Kopysno" (translated by me on j. polish in November 2013. In Slupsk).
  About the death of his father, Ivan Krupa - he told me yesterday his son - Ruslan Krupa.
  I give some memory cognized by me in 2013. Ivan Krupa ago for many ordinary man, and also great for me - through his life journey and achievements and bearing witness to the tribe Krupa and villages Kopysno.
  Hyle face the fate of our brother Ivan on his way to the Lord.

  Mariusz Lech Jesionowski from Slupsk, A.D. May 11, 2016

  OdpowiedzUsuń
 4. Poszukuję informacji o rodzinie Głowa, czasem pisanej Hołowa. Na przełomie XVI i XVII wieku należały do nich ziemie Nowosiółek Dydyńskich, Pacław, Sólce, Sierakośce, a także Lipa k. Birczy i wioski stanowiące dzisiaj północne dzielnice Rzeszowa. Potomkowie żyli (żyją) w Lipie, Jarosławiu, Przemyślu. Katolicy greccy i rzymscy.

  glowacki.m@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Poszukuję informacji o rodzinie Bakalus.
  Mój mail bakalyusrm0505@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, ja również miałam rodzinę w rybotyczach Bakalus to było dziadkowie mojej babci . Również poszukuje informacji o nich. Wiem tylko że ta praprababcia nazywała się Paulina

   Usuń
 6. Poszukuję informacji o rodzinie Horbaczyk.Mój tato Stefan Horbaczyk syn Jana i Pauliny z domu Korba wychowywał się u stryja w Rybotyczach. Stryj posiadał młyn. B.Horbaczyk@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam, pracuję nad moim drzewem genealogicznym. Dotarłem do informacji, że moja rodzina, Rybotyccy, około roku 1790 wyjechali z miasta i osiedlili się w Kozowie. Jest tam jakakolwiek wzmianka albo informacja o mieszkających w Rybotyczach Rybotyckich? wjszeremeta@o2.pl pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Szanowni Państwo, poszukujący swoich korzeni.
  Ostatnio przeglądaliśmy dokumenty dostępne w Archiwum Państwowym w Przemyślu. Jest w nich wiele informacji na temat osób z Rybotycz, Posady Rybotyckiej i okolic. Polecamy przegląd zdigitalizowanych akt dostępnych na stronie Archiwum Państwowego w Przemyślu. http://www.skany.przemysl.ap.gov.pl/show.php?zesp=142&cd=0&ser=0&syg=6791 (urodziny, zgony, śluby).
  Proszę także przejrzeć akta notariuszy c.k. w Dobromilu, także dostępnych na stronie Archiwum – chodzi o zespoły o nr 980 do 983.
  Jedyny problem, to ilość skanów, jest ich dużo niestety. Natknęliśmy się m.in. na rodzinę Bachowskich, Horbaczyków, Truś, Machunik, Rzechowicz, Soroka (Sroka?), Hrynda, Suchorzepka i wielu innych. Warto poświęcić czas. W razie pytań prosimy o kontakt na adres kopysno@op.pl

  OdpowiedzUsuń

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...