środa, 7 marca 2012

Przejazd przez Wiar na Borysławkę

Wiar zmienia  się z każdym rokiem. Susze, większe opady powodują zmiany koryta rzeki a tym samym odciskają piętno na krajobrazie. Poniżej przedstawiam widok przejazdu przez Wiar w kierunku Borysławki, używanego zarówno dziś jak i w czasach naszych dziadków. Niestety nie wiem, w  którym roku powstał obraz.
Obraz autorstwa Adama Brągla


A teraz patrząc od strony w którą jedzie wóz:
 Styczeń 2012


PS. Zdjęcia są nieco "szare" ale może, gdy zrobi się cieplej uda się uzupełnić post o bardziej zielone i optymistyczne:)


4 komentarze:

 1. Po wielkich opadach nie mogliśmy przejechać tu nawet "czołgiem", dopiero spychacz wyrównał dno, wyrwane przez nurt; widzieliśmy, jak Wiar zabrał przyczółek mostu w Nowosiółkach i po kawałku pola okolicznym rolnikom, po prostu zostawił stare koryto a poszukał nowe; wszystkie zdjęcia są jeszcze szare i smutne, takie pozimowe, ale mam
  nadzieję, że to szybko zmieni się, pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://naszepogorze.blogspot.com/2012/03/po-bezdrozach-dawnymi-polami.html - dodaje link do zdjęć na blogu Marii - tak teraz Wiar wygląda. Szary i ponury ale niedługo życie nad nim się rozbudzi:)

   Usuń
 2. A jeszcze chciałam dodać, że dziś jechał z nami syn znajomego ze wsi, do Przemyśla, opowiadał nam, że zmarła pani Salomea Machunik, najstarsza mieszkanka Rybotycz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety tak. Coraz mniej już przedstawicieli najstarszego pokolenia w Rybotyczach. Razem z Nimi odchodzi "pamięć" o naszej przeszłości.

   Usuń

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...